Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
mat. Against Gravity
Powrót

Wieża. Jasny dzień | Seans z bohaterką

Zobacz najbardziej zaskakujący polski debiut fabularny ostatnich lat, który może służyć za wzór młodego, radykalnego kina artystycznego.
Data
ŚR   23 / 05 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Seans z bohaterką.

Program

Wieża. Jasny dzień, reż. Jagoda Szelc, 2017, 106 minut

Z pozoru realistyczna współczesna historia rodzinna, rozegrana w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, z komunią jako motywem przewodnim. Film niespodziewanie ujawnia swój metafizyczny wymiar i zwodzi ciążeniem do kina gatunków. Zdumiewa dojrzałość debiutantki w posługiwaniu się językiem kina, odwaga rzucenia wyzwania filmom głównego nurtu oraz świadomość zawodowa, która czyni ją wielką nadzieją polskiej kinematografii.

Spotkanie

O pracy z reżyserką-debiutantką, niepokojącej relacji między głównymi bohaterkami filmu oraz jego finałowej zagadce porozmawiamy z aktorkami kreującymi główne role w Wieży: Anną Krotoską (Mula) i Małgorzatą Szczerbowską (Kaja).

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu po filmie, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również