Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Paterson”, reż. Jim Jarmush, mat. promocyjne, Gutek Film
Powrót

William Carlos Williams i Michał Cichy | Filmy o pisaniu

Zobacz film „Paterson” Jima Jarmusha, zainspirowany słynnym poematem Williama Carlosa Williamsa i będący pochwałą poezji płynącej ze zwyczajności. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z pisarzem Michałem Cichym, autorem książek „Zawsze jest dzisiaj” (2014) oraz „Pozwól rzece płynąć” (2017).
Data
WT   10 / 04 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Dwutygodnik.com Filmy o pisaniu.

Program

Paterson, reż. Jim Jarmusch, 2016, 118 minut

Bohaterem filmu jest skromny kierowca autobusu, który żyje nieśpiesznym rytmem wyznaczanym przez poranny pocałunek z żoną Laurą, pracę i wieczorne spotkania przy piwie. W codziennych rutynach towarzyszy mu notes, w którym zapisuje swoje obserwacje i refleksje pod postacią wierszy.

Spotkanie z Michałem Cichym

O filmie, Williamie Carlosie Williamsie i o tym jak literatura czerpie inspirację z codzienności, porozmawiamy z pisarzem Michałem Cichym, autorem książek Zawsze jest dzisiaj (2014) oraz Pozwól rzece płynąć (2017). Spotkanie poprowadzi redaktorka naczelna Dwutygodnik.com Zofia Król.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

 

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz również