Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
materiały promocyjne
Powrót

Wołyń | Ludzie kina

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat – „Wołyń” podejmuje trudny temat polsko-ukraińskich relacji w czasie II wojny światowej. Obsypany nagrodami na festiwalu w Gdyni obraz wyróżniał się doskonałą realizacją, za którą odpowiadała m.in. charakteryzatorka – Ewa Drobiec.
Data
ŚR   27 / 09 / 2017
Godzina
19:00  –  22:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu rozmów i pokazów filmowych Ludzie kina.

Wołyń, reż. Wojciech Smarzowski, 2016, 149 minut

Poruszająca historia Zofii Głowackiej (Michalina Łabacz), młodej dziewczyny zakochanej w ukraińskim chłopie a wydanej za dużo starszego polskiego gospodarza. Dalsze, tragiczne losy bohaterki obserwujemy na tle wstrząsających obrazów wojennej rzeczywistości Wołynia – od 1939 roku aż do 1943, zwieńczonych makabryczną rzezią wołyńską. Drugi po Róży historyczny film w dorobku Wojciecha Smarzowskiego to jeden z najgłośniejszych filmów polskich ostatnich lat. Reżyser próbuje się w nim zmierzyć z trudną kartą polsko-ukraińskiej historii. Wołyń to również majstersztyk realizacyjny z rewelacyjną charakteryzacją, kostiumami i scenografią.

Spotkanie

Po seansie zapraszamy na spotkanie z Ewą Drobiec – charakteryzatorką, laureatką nagrody w tej kategorii na Festiwalu Filmowym w Gdyni za film Wołyń. Stała współpracowniczka Wojciecha Smarzowskiego ma zresztą bardzo bogate portfolio, w którym znajduje się ponad pięćdziesiąt filmów i seriali. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również