Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Romuald Pieńkowski, mat. Fototeka FINA
Powrót

Wojna światów, następne stulecie | Twórcy osobni

Inspirowana „Wojną światów” H.G. Wellsa dystopia Piotra Szulkina – wizjonera, który pod pozorem kina gatunkowego portretował codzienność PRL-u lat 80. Ciekawe rozwiązania formalne – takie jak brawurowe oświetlenie czy łączenie motywów futurystycznych z naturalnymi – składają się na zaskakująco współczesną mieszankę.
Data
ŚR   16 / 05 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Twórcy osobni.

Program

Wojna światów, następne stulecie, reż. Piotr Szulkin, 1981, 92 minuty

Jest przełom tysiącleci, kilka dni temu na Ziemi wylądowali Marsjanie – cywilizacja znacznie bardziej rozwinięta od ludzkiej. Prezenter telewizyjny Iron Idem, który prowadzi najpopularniejszy w USA publicystyczny program newsowy, zostaje przymuszony, by czytać pochlebne dla Marsjan wiadomości. Rano jego żona zostaje porwana. Miasto patrolują kolaborujące z Marsjanami patrole, atmosfera wokół gęstnieje.

Spotkanie

Po filmie zapraszamy na spotkanie z prof. Krzysztofem Kozłowskim, które poprowadzi Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również