Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały promocyjne
Powrót

Wspomnienie lata | Nowe polskie kino

Zapraszamy na pokaz kameralnego, rozgrywającego się w latach 70. filmu o trudach i urokach dojrzewania. Po projekcji spotkanie z reżyserem, Adamem Guzińskim
Data
WT   04 / 02 / 2020
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wspomnienie lata, reż. Adam Guziński, 2019, 87 min

Lata 70. i lato w małym prowincjonalnym miasteczku. Główny bohater – nastoletni Piotrek (Max Jastrzębski) zdaje się spędzać ten czas beztrosko. Okazuje się, że to tylko pozory a najbliższe tygodnie odcisną piętno na jego dorastaniu. Jego matka (Urszula Grabowska) zmęczona ciągłą nieobecnością będącego na saksach męża (Robert Więckiewicz) zaczyna znikać wieczorami i tym samym rozluźniać bardzo dotychczas bliską więź z synem. Mający więcej swobody Piotrek zaczyna poznawać życie na własną rękę, próbując zarazem odzyskać uwagę matki. Kameralny, podlany nostalgią film Adama Guzińskiego ze znakomitą, nagradzaną rolą Jastrzębskiego.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserem Adamem Guzińskim, które poprowadzi krytyk filmowy Marcin Radomski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również