Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
autor: Łukasz Radziszewski
Powrót

Łukasz Radziszewski. Słońca | ODWOŁANE!

Uwaga: z przyczyn od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać wydarzenie „Słońca” w FINA Wałbrzyska 3/5.
Data
od: SO   22 / 09 / 2018
do: N   23 / 09 / 2018
Godzina
23:59
23:59
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Oba minimalistyczne obrazy wyświetlone zostaną na sąsiadujących ze sobą ekranach, jako film dwukanałowy, trwający 24 godziny. Będzie to kompilacja transmisji live-stream, nagrywanych w trakcie trwania pokazu, we wszystkich strefach czasowych Ziemi. Realizacja projektu jest możliwa dzięki zaangażowaniu, wspólnej pracy i synchronizacji działań kilkuset osób – podróżników, vlogerów, mieszkańców, filmowców, artystów, międzynarodowych instytucji kultury i sztuki.

Koncepcja i montaż: Łukasz Radziszewski
Dźwięk: Rafał Ryterski
Kurator: Piotr Policht

Łukasz Radziszewski – artysta wizualny i aktywista. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2016 roku, gdzie mieszka i pracuje. Wspólnym mianownikiem jego działań twórczych jest współodczuwanie, zbiorowa percepcja i czas. Jego działania prezentowane były min. W Miejscu Projektów Zachęty (2015), Galerii Arsenał w Białymstoku (2014), Muzeum Sztuki Nowoczesnej (2015), Pawilonie Sztuki Fundacji APH (2016), CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (2016), Galerii Monopol (2016).

Rafał Ryterski – kompozytor, twórca projektów multimedialnych (instalacje, sound design, ilustracja dźwiękowa), organizator życia muzycznego. Synteza różnych stylistyk, z których czerpie, jest cechą charakterystyczną jego twórczości. Wyróżnia trzy główne tendencje estetyczne w swojej muzyce: glitch, noise oraz spektralizm. Pomimo, że nie stroni od muzyki akustycznej, jest zwolennikiem używania mediów elektronicznych oraz cyfrowych, co daje mu możliwość poszukiwania nowych tożsamości dla instrumentów akustycznych.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Ze względu na charakter projektu Instytut otwarty będzie przez całą dobę. 

Współorganizatorzy projektu

Galeria Arsenał w Białymstoku, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie,  Warszawska Jesień - Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej, Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Zobacz również