Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Zaczarowany ołówek, mat. promocyjne
Powrót

Wynalazki w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Kolejna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona wynalazkom. Wystąpią: Pomysłowy Dobromir, Piesek w kartkę, a także Krawiec Niteczka! Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   09 / 11 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W listopadzie w ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone wynalazkom (09.11), zagadkom (16.11), misiom (23.11) oraz przygodom w cyrku (30.11). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em. Wstęp i prowadzenie: Szymon Gotowski.

 

Program | 9 listopada 2017

Pomysłowy Dobromir odc. Muzyczne popołudnie

Pomysłowy Dobromir to serial opowiadający o niezwykle uzdolnionym chłopcu, mieszkającym w małym domku wraz ze swoim dziadkiem oraz wszędobylskim, figlarnym ptaszkiem. Chłopiec obserwując otoczenie i wykorzystując swoją nieograniczoną wyobraźnię wymyśla niezliczone, nawet najdziwniejsze urządzenia mające na celu usprawnienie i przyspieszenie prac domowych.

Piesek w kratkę odc. Gol

Animowany, lalkowo-aktorski serial opowiadający o przygodach tytułowego pluszowego pieska w kratkę. W każdym odcinku bohater wyrusza na podbój – najpierw dziecięcego pokoju, a pod nieobecność swojej właścicielki – całego mieszkania. Wyrządza rozmaite psoty, poznaje nowych przyjaciół, m.in. drugiego pieska mieszkającego w lustrze, śpiewając przy tym wesołe piosenki.

Krawiec Niteczka

Film animowany na podstawie bajki Kornela Makuszyńskiego, opowiadający o przygodach krawca, który wyrusza w podróż w celu zdobycia królestwa. Wysoki, chudy bohater po drodze spotyka stracha na wróble, w towarzystwie którego dociera do Pacanowa. Aby zostać królem, musi zaszyć dziurę w niebie, przez którą nieustannie pada deszcz.

Zaczarowany ołówek odc. Opiekun ptaków

Animowany serial rysunkowy o przygodach Piotrka i jego pieska, którym w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów pomaga zaczarowany ołówek. Wszystko, co nim narysują, materializuje się. Obok postaci Piotrka i jego psa, ważną rolę w bajce odgrywa także krasnoludek, który zaopatruje chłopca w kolejne egzemplarze ołówka.

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

Zobacz również