Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Zaczarowany ołówek”, kadr z filmu
Powrót

Wyobraźnia w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Czwarta odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona wyobraźni. Wystąpią: krawiec Niteczka, Pomysłowy Dobromir i Piotrek – właściciel zaczarowanego ołówka. Pokaz jest przeznaczony dla grup zorganizowanych.
Data
PT   12 / 05 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone zwierzętom (14.04), przygodom (21.04), przyjaźni (05.05), wyobraźni (12.05) i ponownie przygodom (19.05). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym  savoir-vivre’em.

Partnerem cyklu jest Studio Miniatur Filmowych.

Program | 12 maja 2017

Krawiec Niteczka

Film animowany na podstawie bajki Kornela Makuszyńskiego, opowiadający o przygodach krawca, który wyrusza w podróż w celu zdobycia królestwa. Wysoki, chudy bohater po drodze spotyka stracha na wróble, w towarzystwie którego dociera do Pacanowa. Aby zostać królem, musi zaszyć dziurę w niebie, przez którą nieustannie pada deszcz. 

Pomysłowy Dobromir

Pomysłowy Dobromir to serial opowiadający o niezwykle uzdolnionym chłopcu, mieszkającym w małym domku wraz ze swoim dziadkiem oraz wszędobylskim, figlarnym ptaszkiem. Chłopiec obserwując otoczenie i wykorzystując swoją nieograniczoną wyobraźnię wymyśla niezliczone, nawet najdziwniejsze urządzenia mające na celu usprawnienie i przyspieszenie prac domowych.

Zaczarowany ołówek

Animowany serial rysunkowy o przygodach Piotrka i jego pieska, którym w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów pomaga zaczarowany ołówek. Wszystko, co nim narysują, materializuje się. Obok postaci Piotrka i jego psa, ważną rolę w bajce odgrywa także krasnoludek, który zaopatruje chłopca w kolejne egzemplarze ołówka.

Co widzimy po zamknięciu oczu i zatkaniu sobie uszu

Film animowany Juliana Antonisza zrealizowany bez użycia kamery techniką malowania i rysowania bezpośrednio na taśmie filmowej. Twórca przedstawia krótkie sceny z życia w mieście, które na co dzień obserwuje główna bohaterka, a następnie stara się odzwierciedlić jej stan po zamknięciu oczu i zatkaniu sobie uszu. Warstwa muzyczna również powstała w wyniku rysowania bezpośrednio na ścieżce dźwiękowej filmu.

Wstęp

Wstęp

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Liczba miejsc ograniczona (120 na każdy pokaz).

Obowiązują zapisy przez formularz internetowy.

Rejestracja oznacza akceptację regulaminu.

 

Zobacz również