Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Z wnętrza”, mat. promocyjne
Powrót

Z wnętrza | Teraz–wtedy

Beksińscy i ich mieszkanie w Dolince Służewieckiej to już fenomen popkultury. „Z wnętrza” to wyjątkowa, bo zbudowana w całości z oryginalnych archiwów, pozycja w rosnącej kolekcji filmów i książek mierzących się z historią tej rodziny. Wieczór uzupełni spotkanie z twórcami i pokaz dokumentu Waleriana Borowczyka.
Data
ŚR   18 / 12 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19:00 TERAZ | Z wnętrza, reż. Cezary Grzesiuk, Krystian Kamiński, Tomasz Szwan, 2019, 90 minut

Film w całości składa się z unikalnych materiałów VHS kręconych przez Zdzisława Beksińskiego i jego najbliższych. Rezultatem jest unikalny, całkowicie odśrodkowy portret ludzi nietuzinkowych, ukazanych w sytuacjach zwyczajnych i codziennych, ze zmieniającą się Polską okresu transformacji ustrojowej w tle.

20:30 Rozmowa z twórcami

O filmie porozmawiamy z jego reżyserami – Cezarym Grzesiukiem, Krystianem Kamińskim i Tomaszem Szwanem. Spotkanie poprowadzi Michał Oleszczyk.

21:00 WTEDY | Miłość, potwór wszechczasów, reż. Walerian Borowczyk, 1971, 10 minut

Wykonany radziecką kamerą 16 mm zapis kilku chwil z życiu Ljuby Popovića, serbskiego surrealisty mieszkającego w Paryżu.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również