Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Zbliżenia”, reż. Magdalena Piekorz, mat. promocyjne
Powrót

Zbliżenia | Seans z bohaterką

Zobacz jeden z niewielu polskich filmów współczesnych poświęconych artystkom. Rozgrywa się w autentycznej pracowni i wykorzystuje m.in. malarstwo Katarzyny Swinarskiej.
Data
ŚR   14 / 03 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Seans z bohaterką.

Program

Zbliżenia, reż. Magdalena Piekorz, 2014, 76 minut

Macierzyński melodramat z dominującą matką (Ewa Wiśniewska) i wybijającą się na samodzielność córką (Joanna Orleańska). Walorem filmu są zdjęcia Marcina Koszałki, pokazujące nowy obraz Śląska: jako centrum sztuki współczesnej i fantastycznej architektury.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z aktorką Joanną Orleańską i malarką Katarzyną Swinarską. O kobietach w sztuce nie tylko filmowej porozmawia z nimi kuratorka cyklu Monika Talarczyk.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również