Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. FINA
Powrót

Zdjęcia i wizerunek a nowe technologie | Spotkania z prawem autorskim

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie, które przybliży zasady korzystania ze zdjęć, w tym problemy prawne związane ze zdjęciami powstałymi przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Data
PT   28 / 06 / 2019
Godzina
10:00  –  12:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Wyjaśnimy zasady i konsekwencje prawne przetwarzania zdjęć, m.in. czym się różni skan zdjęcia od jego sfotografowania. Omówimy zależność między posiadaniem egzemplarza zdjęcia a posiadaniem praw autorskich majątkowych do zdjęcia.

Poruszymy też temat wykorzystywania wizerunku. Czy to, że dana osoba nie żyje, ma wpływ na jej prawa? Od ilu osób zaczyna się grupa? Czy można wykorzystywać w sposób zarobkowy cudzy wizerunek?

Wstęp

Udział w szkoleniu jest bezpłatny

Liczba miejsc ograniczona (20). Udział w pokazie wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy wypełnić formularz.

W razie pytań prosimy o kontakt z Ksenią Kakareko z Działu Badań i Rozwoju FINA: ksenia.kakareko@nina.gov.pl, +48 22 380 49 82.

Zobacz również