Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Zidane. A 21st century portrait”, mat. promocyjne
Powrót

„Zidane” i „Rezerwowy” | Mecz o wszystko

Zobacz dwa filmy dokumentalne opisujące piłkarskie widowisko medialne z perspektywy dwóch różnych jego uczestników – wielkiej gwiazdy (Zinedine'a Zidane'a) i wiecznego rezerwowego (Vikasha Dhorasoo).
Data
PT   08 / 09 / 2017
Godzina
20:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Pokaz odbywa się w ramach letniego cyklu pokazów plenerowych Mecz o wszystko.

Program

20:30 Zidane. Portret XXI wieku, reż.  Douglas Gordon, Philippe Parreno, 2006, 90 minut

Głośny obraz prezentujący mecz piłkarski z perspektywy jednej z największych gwiazd XXI wieku: Zinedine’a Zidane’a. Dzięki skupieniu spojrzenia na wybranym graczu, film przypomina spektakl tańca współczesnego. To hipnotyczny seans poświęcony ciału – biegającemu, doznającemu gwałtownych emocji i brutalnie zderzającemu się z innymi ciałami. To film o obserwowaniu i byciu obserwowanym.

22:00 Rezerwowy, reż. Fred Poulet, Vikash Dhorasoo, 2006, 70 minut

Zrealizowany w tym samym okresie, ale kontrastowy w spojrzeniu artystyczny film o piłkarzu reprezentacji Francji Vikashu Dhorasoo, który całe Mistrzostwa Świata 2006 w Niemczech przesiedział na ławce rezerwowych. To opowieść o kulisach wielkiego turnieju, nudzie zgrupowań, treningów i oczekiwania na kolejne mecze.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz filmowy odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20. Liczba słuchawek jest ograniczona (200). Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych).

Zobacz również