Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Zidane. A 21st century portrait”, mat. promocyjne
Powrót

„Zidane” i „Rezerwowy” | Mecz o wszystko

Zobacz dwa filmy dokumentalne opisujące piłkarskie widowisko medialne z perspektywy dwóch różnych jego uczestników – wielkiej gwiazdy (Zinedine'a Zidane'a) i wiecznego rezerwowego (Vikasha Dhorasoo).
Data
PT   08 / 09 / 2017
Godzina
20:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach letniego cyklu pokazów Mecz o wszystko.

Program

20:30 Zidane. Portret XXI wieku, reż.  Douglas Gordon, Philippe Parreno, 2006, 90 minut

Głośny obraz prezentujący mecz piłkarski z perspektywy jednej z największych gwiazd XXI wieku: Zinedine’a Zidane’a. Dzięki skupieniu spojrzenia na wybranym graczu, film przypomina spektakl tańca współczesnego. To hipnotyczny seans poświęcony ciału – biegającemu, doznającemu gwałtownych emocji i brutalnie zderzającemu się z innymi ciałami. To film o obserwowaniu i byciu obserwowanym.

22:00 Rezerwowy, reż. Fred Poulet, Vikash Dhorasoo, 2006, 70 minut

Zrealizowany w tym samym okresie, ale kontrastowy w spojrzeniu artystyczny film o piłkarzu reprezentacji Francji Vikashu Dhorasoo, który całe Mistrzostwa Świata 2006 w Niemczech przesiedział na ławce rezerwowych. To opowieść o kulisach wielkiego turnieju, nudzie zgrupowań, treningów i oczekiwania na kolejne mecze.

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Ze względu na niekorzystne prognozy pogody pokaz został przeniesiony z kina plenerowego do sali audiowizualnej wewnątrz budynku.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 20. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również