Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Florka”, mat. promocyjne
Powrót

Zwierzęta w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Kolejna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona zwierzętom. Wystąpią: kot Filemon, Piesek w kartkę, a także ryjówka Florka! Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   01 / 02 / 2018
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W lutym w ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone zwierzętom (1.02), zagadkom (8.02), czarom (15.02) i marzeniom (22.02)! Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em. Wstęp i prowadzenie: Szymon Gotowski. 

Program | 1 lutego 2018

Dziwny świat kota Filemona | Odcinek: Ach te Myszy

Telewizyjny serial animowany dla dzieci wyprodukowany w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For i emitowany w latach 1972–1974. Opowiada o przygodach dwóch kotów – starego, doświadczonego Bonifacego, oraz Filemona – małego, naiwnego kotka, ciekawego świata. Obaj mieszkają w wiejskiej chacie z Dziadkiem i Babcią.

Pamiętnik Florki | Odcinek: Przedszkole

Polski serial animowany pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej, małej ryjówki Florentyny, która jest baczną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Uczy się także nazywać, rozumieć i oswajać swoje emocje.

Hip-Hip i Hurra | Odcinek: Kto ukradł słońce

Hip-Hip i Hurra to polski serial animowany o charakterze edukacyjnym. To pełna humoru i komediowych zwrotów akcji historyjka, będąca parodią seriali detektywistycznych. Głównymi bohaterami są: różowy hipopotam Hip-Hip – detektyw i Hurra – jego roztargniony asystent, fioletowa łasica. Duet rozwiązuje różne zagadki i zgłębia przyrodnicze prawdy. Mali widzowie, przy okazji śledztw prowadzonych przez zabawną parę detektywów, dowiadują się, jak powstają chmury, wiatr, tęcza, skąd się biorą dzieci oraz poznają fakty z życia roślin i zwierząt.

Piesek w kratkę | Odcinek: Piesek w kratkę

Piesek w kratkę to animowany, lalkowo-aktorski serial opowiadający o przygodach małego pieska-zabawki. W każdym odcinku bohater wyrusza na podbój – najpierw dziecięcego pokoju, a pod nieobecność swojej właścicielki – całego mieszkania. Tam też psoci i poznaje nowych przyjaciół, między innymi drugiego pieska mieszkającego w lustrze.

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 40 osób.

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

 

Zobacz również