Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Pamiętnik Florki”, mat. promocyjne
Powrót

Zwierzęta w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Pierwsza odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona zwierzętom. Wystąpią: kot Filemon, ryjówka Florka, hipopotam Hip-Hip, łasica Hurra i inni. Pokaz jest przeznaczony dla grup zorganizowanych.
Data
PT   14 / 04 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone zwierzętom (14.04), przygodom (21.04), przyjaźni (05.05), wyobraźni (12.05) i ponownie przygodom (19.05). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym  savoir-vivre’em.

Partnerem cyklu jest Studio Miniatur Filmowych.

Program | 14 kwietnia 2017

Dziwny świat kota Filemona

Telewizyjny serial animowany dla dzieci wyprodukowany w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For i emitowany w latach 1972–1974. Opowiada o przygodach dwóch kotów – starego, doświadczonego Bonifacego, oraz Filemona – małego, naiwnego kotka, ciekawego świata. Obaj mieszkają w wiejskiej chacie z Dziadkiem i Babcią.

Jak działa jamniczek

„Tak działa elektryczna mechaniczna stukawka pukawka. Tak działa elektrokapuściocha. Tak działa agrafka. I inne okropnie złożone wynalazki (kapacytron wiśniowy, koziówka stalowa oraz piłupdziwula dyfuzyjna). A jak działa jamniczek?”. Na to, i wiele innych „okropnie złożonych” pytań odpowiada krótkometrażowy film animowany Juliana Antoniusza, w którym wykorzystano niekonwencjonalne techniki filmowe, takie jak wycinankę, rysunek, filmowanie reakcji chemicznych czy wydrapywanie obrazów na taśmie filmowej. Komentarz, ze wspaniałym kresowym akcentem, czyta pensjonariuszka krakowskiego domu starców.

Pamiętnik Florki

Polski serial animowany pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej, małej ryjówki Florentyny, która jest baczną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Uczy się także nazywać, rozumieć i oswajać swoje emocje.

Hip-Hip & Hurra

Hip-Hip i Hurra to polski serial animowany o charakterze edukacyjnym. To pełna humoru i komediowych zwrotów akcji historyjka, będąca parodią seriali detektywistycznych. Głównymi bohaterami są: różowy hipopotam Hip-Hip – detektyw i Hurra – jego roztargniony asystent, fioletowa łasica. Duet rozwiązuje różne zagadki i zgłębia przyrodnicze prawdy. Mali widzowie, przy okazji śledztw prowadzonych przez zabawną parę detektywów, dowiadują się, jak powstają chmury, wiatr, tęcza, skąd się biorą dzieci oraz poznają fakty z życia roślin i zwierząt.

Piesek w kratkę

Piesek w kratkę to animowany, lalkowo-aktorski serial opowiadający o przygodach małego pieska-zabawki. W każdym odcinku bohater wyrusza na podbój – najpierw dziecięcego pokoju, a pod nieobecność swojej właścicielki – całego mieszkania. Tam też psoci i poznaje nowych przyjaciół, m.in. drugiego pieska mieszkającego w lustrze.

Wstęp

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Liczba miejsc ograniczona (120 na każdy pokaz).

Obowiązują zapisy przez formularz internetowy.

Rejestracja oznacza akceptację regulaminu.

Zobacz również